Grožio istorija: kosmetika senovės Graikijoje

6236
Makiazas senoves Graikijoje

Kosmetika buvo svarbi gyvenimo ir kultūros dalis senovės Graikijoje. Tuometis graikų grožio suvokimas buvo – blyški oda, auksinės garbanos ir natūralus makiažas. Lygiai taip pat, kaip ir šiomis dienomis, anuomet buvo žūtbūt bandoma tai pasiekti. Deja, naudoti makiažo priemones senovės Graikijoje galėjo sau leisti tik turtingos moterys. Greičiausiai taip buvo dėl to, kad  makiažo priemonės labai brangiai kainavo. Kaip bebūtų, dabar atskleisime jums kelias graikių grožio paslaptis:

Oda

Senovės graikai manė, kad blyški oda yra neatskiriama prestižo ir grožio dalis. Tam, kad išblyškintų savo odą, moterys dažydavo veidą baltuoju švinu. Šiandien pastarąją medžiagą mes laikome toksiška ir pavojinga žmogaus sveikatai, todėl gali būti, kad švino naudojimas tuometėje Graikijoje gerokai sutrumpindavo moterų gyvenimo trukmę. Kaip alternatyvą švinui, moterys taip pat naudodavo ir kreidą, tačiau ji labai greitai ir lengvai nusiplaudavo. Be to, senovės graikės rūpinosi savo oda, drėkindamos ją medumi. O tam, kad oda labiau blizgėtų, buvo naudojamas alyvuogių aliejus.

Makiažas

Senovės graikės naudojo labai mažai makiažo priemonių, kadangi norėjo išsaugoti odos blyškumą ir natūralumą. Lūpdažiai buvo gaminami iš raudonojo geležies oksido ir geltonojo molio arba alyvuogių aliejaus su vašku. Ant skruostų taip pat buvo tepama raudona pudra. Akių šešėliai gaminti iš alyvuogių aliejaus, maišyto su medžio anglimi. Įdomi detalė – senovės graikai mėgo sujungtus antakius, o šiam tikslui pasiekti, kaip antakių dažus naudodavo juodą pudrą.

Plaukai

Senovės Graikijoje tik moterys vergės turėjo trumpus plaukus. Tuo tarpu laisvos moterys augindavo ilgus plaukus, tačiau po vestuvių juos surišdavo – dažniausiai į kuodą. Graikių plaukai būdavo puošiami diademomis, inkrustuotomis šukomis ir plaukų segtukais, šalikais ir kitais aksesuarais. Helenizmo laikotarpiu graikės pradėjo banguoti ir garbanoti plaukus.

Kartu su odos blyškinimu senovės graikės, kurių dauguma buvo juodaplaukės, taip pat mėgdavo šviesinti savo plaukus. Jos ištepdavo plaukus actu ir leisdavo laiką saulėje. Archeologai atrado plačiakraštes skrybėles su skylute centre. Tokios skrybėlės greičiausiai buvo naudojamas plaukams šviesinti, tuo pačiu metu apsaugant odą nuo tiesioginių saulės spindulių ir tokiu būdu išsaugant jos blyškumą.

Norėdamos pasirūpinti savo plaukais, dažniausiai graikės naudojo alyvuogių aliejų. Jis buvo naudojamas kaip stiprų gydomąjį poveikį turintis kondicionierius, kurio dėka plaukai atrodydavo švelnūs, sudrėkinti ir spindintys.