8 patarimai efektyviai kojų priežiūrai

4447
Koju prieziura

Nors kojos yra mūsų pagrindinės judėjimo priemonės, kurioms kasdien tenka pats sunkiausias darbas, įprastai joms nesame linkusios skirti pakankamai deramo dėmesio. Tačiau tinkamai kojų priežiūrai nereikia skirti didelių investicijų. Kasdienei kojų priežiūrai jums gali pakakti ir vos kelių minučių bei tinkamai pasirinktos avalynės – tai padės išvengti įvairių sveikatos problemų, kojų skausmo ir kitų negalavimų.

  • Prausiantis po dušu būtinai kruopščiai su kempinėle nušveiskite ir savo pėdas (nepamirštant tarpupirščių). Paskui būtinai visiškai nusausinkite kojas ir tarpupirščius. Tokia elementari, tačiau svarbi kasdienė kojų priežiūros procedūra padės išvengti įvairių problemų, tokių kaip blogas kojų kvapas, bakterijos, grybelis ar kt.
  • Jei mėgstate kojas mirkyti šiltame vandenyje, pamirškite apie magnio (epsom) druską – ji gali išsausinti odą. Vietoje to kojas mirkykite šiltame (jokiu būdu ne karštame) vandenyje, į kurį galite įpilti skysto muilo, pasižyminčio odą minkštinančiomis savybėmis.
  • Po kojų prausimo sudrėkinkite jas. Šaltais žiemos mėnesiais, kuomet oda tampa sausesnė, kojas galite drėkinti kelis kartus per dieną. Tam puikiai pasitarnaus įprastinis losjonas ar kremas.
  • Kasdien keiskite batus, nes jie turi tinkamai išdžiūti ir išsivėdinti. Nors tokiu atveju jums reikės dviejų porų batų, tinkančių prie jūsų kasdienio stiliaus, tokia praktika padės išvengti blogo kojų kvapo ir įvairių infekcijų. Tuo tarpu kojines arba pėdkelnes turėtumėte keisti dažniau nei kartą per dieną. Jei susiduriate su blogo kojų kvapo problema, pamirkykite jas vandenyje, sumaišytame su actu.
  • Jums niekuomet neturėtų skaudėti kojų. Pernelyg maži ir nepatogūs batai gali padidinti kojos didžiojo piršto skausmą, iškreipti pėdos formą ir sukelti didelius kojų skausmus. Jei avite aukštakulnius, rinkitės tokius, kurių kulniukas yra platesnis, stabilesnis ir neaukštesnis kaip penki centimetrai. Batų priekis turėtų būti platus: smaili batai neturėtų pradėti siaurėti žemiau pėdos kauliuko. Kad apsaugotumėte Achilo sausgyslę nuo sutrumpėjimo, reguliariai avėkite skirtingo aukščio batus.
  • Įsispiriamos šlepetės ir mokasinai kojai nesuteikia stabilumo ir apsaugos. Moterys ypač dažnai susiduria su plokščiapėdyste, o tai savo ruožtu gali sukelti kitas kojų problemas. Jei norite, kad jūsų kojos būtų stiprios ir sveikos, rečiau dėvėkite šlepetes ar mokasinus.
  • Nėštumas, amžius ir diabetas taip pat turi įtakos mūsų kojoms. Nėščiosioms patariama avėti batus su plačiu padu, tvirta kulno apsauga ir sugeriančius smūgius. Nėštumo metu priaugtas svoris gali pakoreguoti ir jūsų pėdos dydį, todėl būtinai iš naujo pamatuokite pėdą ir įsigykite patogią avalynę. Vyresniame amžiuje prarandama šiek tiek pėdos minkštojoje dalyje esančių riebalų, todėl reikėtų pasirinkti batus, kurie labiau sugeria smūgius. Diabetu sergantys žmonės dažnai susiduria su įvairiomis kojų problemomis, todėl tokiais atvejais reikėtų bent kartą per metus apsilankyti pas ortopedą.
  • Jei pedikiūrą atliekate ne namuose, visuomet labai atidžiai rinkitės grožio saloną – pedikiūras turėtų būti atliekamas sterilioje vietoje ir naudojant sterilius instrumentus.