Celiulitas paveikia daugiau nei 85 proc. moterų, o net 95 proc. iš jų sudaro trisdešimtmetį perkopusios moterys. Nors celiulitas dažniausiai atsiranda ant šlaunų, jis taip pat gali būti pastebimas ir kojų, sėdmenų, pilvo ar kitose kūno vietose, kuriose yra riebalinio audinio sluoksnis. Celiulito pažeista oda atrodo kaip duobėta apelsino žievelė. Pagrindinės celiulito atsiradimo priežastys yra hormonų disbalansas, genetika ir nesveika gyvensena.
Jei susiduriate su celiulito problema, stenkitės ją pašalinti kaip įmanoma greičiau, kadangi bėgant metams situacija tik blogės. Laimei, yra daugybė natūralių priemonių, kurios padeda sulėtinti celiulito vidinius procesus, jį sumažinti ir visai panaikinti. Tačiau suprantama, kad ne kiekviena iš mūsų jaučiame didelį norą keliauti į grožio klinikas ir naudotis nepigiai kainuojančiomis anticeliulitinėmis procedūromis, todėl labai svarbu žinoti, kaip atsikratyti celiulito namuose.
Sausas šveitimas

Sausas šveitimas yra vienas iš paprasčiausių būdų, padedančių sumažinti celiulitą. Ir nors nemaža dalis žmonių patvirtino jo efektyvumą, jis nėra įrodytas moksliškai. Kaip bebūtų, sauso šveitimo metu pagerėja kraujotaka ir limfinės sistemos darbas – tai padeda efektyviau iš organizmo pašalinti toksinus. Be to, manoma, kad pagerėjusi kraujotaka paverčia odą pilnesne, tokiu būdu sumažinant celiulitą. Sausas šveitimas taip pat efektyviai atveria ir odos poras.
- Prieš pradėdamos įsitikinkite, kad jūsų oda ir šepetėlis yra sausi.
- Švelniai šepetėliu (naudokite kūno šveitimui skirtą šepetėlį, pagamintą iš natūralaus pluošto) odą šveiskite pradedant kojomis ir baigiant pečiais, susitelkiant į labiausiai celiulito pažeistas vietas. Nepamirškite šveisti iš kairės kūno pusės į dešinę ir koncentruokite šveitimo judesius taip, kad šie būtų nukreipti link širdies, tokiu būdu pagerinant kraujotaką. Jokiu būdu šveičiant nenaudokite jėgos.
- Tokią sauso šveitimo procedūrą atlikite apytiksliai penkias minutes.
- Tuomet nusiprauskite po dušu, kad nuo odos pašalintumėte nušveistas negyvas odos ląsteles ir nešvarumus.
- Šią procedūrą keletą mėnesių (arba tiek, kad pastebėtumėte odos būklės pagerėjimą) atlikite kartą per dieną prieš eidamos į dušą.
Kajeno pipirai

Kajeno pipirai yra puikūs riebalų degintojai. Jie gali natūraliu būdu padidinti kūno temperatūrą, pagerinti kraujotaką ir medžiagų apykaitą. Be to, jie padeda atsikratyti pažeistų odos ląstelių, pakeičiant jas stipriomis ir sveikomis. Reguliarus kajeno pipirų vartojimas gali padėti efektyviau iš mūsų organizmo pašalinti toksinus ir sumažinti celiulitą.
- Šilto vandens stiklinėje sumaišykite vieną arba du arbatinius šaukštelius maltų kajeno pipirų, vieną arbatinį šaukštelį trinto imbiero ir šviežiai spaustų vienos citrinos sulčių.
- Vieną arba du mėnesius kartą ar du per dieną gerkite šį detoksikacinį ir su celiulitu kovojantį natūralų gėrimą.
Kavos tirščiai nuo celiulito (kavos šveitiklis)

Kavos tirščiai gali būti naudojami kaip natūralus odos šveitiklis, pašalinantis negyvas odos ląsteles ir paskatinantis naujų ir sveikų ląstelių atsinaujinimą. Be to, kavos vartojimas taip pat pagerina kraujotaką.
- Sumaišykite ¼ puodelio maltos kavos, 3 valgomuosius šaukštus cukraus ir 2 valgomuosius šaukštus ištirpdyto kokosų aliejaus. Keletą minučių gautu mišiniu tvirtesniais masažiniais judesiais tepkite celiulito pažeistą odą. Galiausiai odą nuplaukite drungnu vandeniu. Procedūrą atlikite du arba tris kartus per savaitę, kol pasieksite norimą rezultatą.
- Kaip alternatyvą, galite atlikti įvyniojimus su kava ir alyvuogių aliejumi. 20 sekundžių mikrobangų krosnelėje pašildykite pusę puodelio maltos kavos ir šiek tiek ypač tyro alyvuogių aliejaus. Patepkite šiltą mišinį ant celiulito pažeistos odos ir uždenkite/įvyniokite ją su maistine plėvele. Luktelkite 30 min., o tuomet nuplaukite šiltu vandeniu. Atlikite tai dukart per savaitę, kol pamatysite teigiamus pokyčius.
Kadagių aliejus

Kadagių aliejus pasižymi detoksikacinėmis savybėmis. Jis taip pat gali sumažinti skysčių sulaikymą ir celiulitą.
- ¼ puodelio alyvuogių aliejaus sumaišykite 10-15 kadagių aliejaus lašų.
- Mišiniu celiulito pažeistą vietą masažuokite 10 min.
- Procedūrą atlikite dukart per dieną. Praėjus mėnesiui pastebėsite, kad jūsų oda tapo švelnesnė ir tvirtesnė.
Jūros dumbliai

Jūros dumbliai gali tapti puikia šveičiamąja priemone, kuri gerina kraujotaką ir odos būklę bei padeda iš organizmo pašalinti kenksmingus toksinus. Tai savo ruožtu sumažina celiulitą.
- 3 valgomuosius šauktus jūros dumblių sumaišykite su ¼ puodelio jūros druskos, tokiu pačiu kiekiu ypač tyro alyvuogių aliejaus ir keliais lašais bet kurio pasirinkto eterinio aliejaus. Prieš eidamos į dušą šiuo mišiniu pamasažuokite celiulito pažeistą odą ir luktelkite 10 min. Po dušo panaudokite odos drėkiklį. Šią procedūrą kartokite kartą per dieną keletą savaičių iš eilės.
- Taip pat celiulito gydymui vietoje minėtos procedūros galite pasitelkti ir jūros dumblių vonią. Drungno vandens vonioje ištirpdykite 4 lakštus jūros dumblių. Vonioje pagulėkite 20 min. Procedūrą atlikite dukart per savaitę.
Obuolių sidro actas

Obuolių sidro actas gali padėti atsikratyti celiulito dėka jame esančio kalio, magnio ir kalcio. Visi šie elementai turi didelės įtakos iš organizmo pašalinant toksinus ir vandens perteklių, kuris susidaro šlaunų ir pilvo srityse. Tokiu būdu sumažinamas odos paburkimas ir celiulitas. Be to, obuolių sidro actas taip pat padeda numesti svorio – mažesnė riebalinė masė sumažina ir celiulitą.
- 1:2 santykiu sumaišykite obuolių sidro actą su vandeniu. Jei norite, galite įdėti ir šiek tiek medaus. Gautu mišiniu patrinkite celiulito paveiktas vietas ir luktelkite 30 min. Tuomet visą tai nuplaukite šiltu vandeniu. Procedūrą kartokite du kartus per dieną tol, kol pasieksite norimą rezultatą.
- Galite rinktis ir šiek tiek kitokią procedūrą. Lygiomis dalimis sumaišykite obuolių sidro actą su vandeniu ir gautu mišiniu įtrinkite celiulito paveiktas kūno vietas. Tuomet apvyniokite maistine plėvele ir ant viršaus uždėkite šiltą rankšluostį. Luktelkite vieną valandą. Galiausiai nuimkite plėvelę ir odą nuplaukite drungnu vandeniu. Procedūrą atlikite kartą per dieną, kol visiškai atsikratysite celiulito.
- Jūs taip pat galite sumaišyti 2 valgomuosius šauktus obuolių sidro su vienu arbatiniu šaukšteliu medaus. Gerkite šį mišinį dukart per dieną.
Žaliasis molis

Žaliasis molis gerina kraujotaką ir limfinę sistemą, pašalina negyvos odos ląsteles ir nešvarumus, absorbuoja riebalus ir atstato bei sustiprina jungiamuosius audinius. Dėka visų šių teigiamų savybių žaliasis molis yra pripažįstamas kaip labai efektyvi natūrali anticeliulitinė priemonė, kurios dėka celiulito naikinimas tampa lengvesnis.
- Sumaišykite po pusę puodelio žaliojo molio ir jūros dumblių, vieną ketvirtį puodelio šviežiai spaustų laimo sulčių, tris valgomuosius šaukštus karšto vandens ir vieną valgomąjį šaukštą natūralaus medaus. Gautu mišiniu sukamaisiais judesiais įtrinkite celiulito pažeistas kūno vietas, o tuomet apvyniokite maistine plėvele.
- Luktelkite 30 min., o tuomet nuplaukite drungnu vandeniu.
- Tokia procedūra paremtas celiulito gydymas gali būti atliekamas kiekvieną savaitę, kol pasieksite norimus rezultatus.
Lašiša

Lašišoje yra daug antioksidantų, kurie celiulito susidarymo vietose suardo riebalų ląsteles. Be to, lašišoje esančios omega-3 sočiosios rūgštys yra reikalingos mūsų odai ir audiniams. Omega-3 sočiosios rūgštys mažina apetitą ir nedidelius uždegimus, taip pat – atstato ir sustiprina odos audinius. Tai savo ruožtu sumažina kenksmingų toksinų sankaupas kraujagyslėse ir pagerina kraujotaką.
Pasistenkite kiekvieną savaitę suvalgyti bent keturis ar penkis lašišos patiekalus. Tai padės sumažinti celiulitą. Rinkitės orkaitėje keptą arba garuose gamintą lašišą.
Mandarinų eterinis aliejus

Mandarinų eterinis aliejus padeda pagerinti kraujotaką, suardyti riebalų sankaupas ir celiulitą. Šis eterinis aliejus taip pat turi didelės įtakos organizmo detoksikacijos procese.
- Į vieną valgomąjį šauktą alyvuogių aliejaus įlašinkite penkis mandarinų eterinio aliejaus lašus. Šiuo mišiniu celiulito pažeistą vietą masažuokite 10-15 min. Po atliktos procedūros mažiausiai valandą venkite saulės. Procedūrą kartokite kasdien dukart per dieną, kol pamatysite akivaizdžius teigiamus pokyčius.
- Kaip alternatyvą, mandarinų eterinį aliejų galite vartoti ir iš vidaus. Tai ne tik sumažins celiulitą, tačiau taip pat pagerins ir jūsų medžiagų apykaitą. Du arba tris mandarinų eterinio aliejaus lašus įlašinkite į stiklinę šilto vandens. Gerkite kartą per dieną tol, kol pastebėsite pokyčius.
Vandens vartojimas

Celiulito „kišenėse“ yra daug toksinų, kurie mūsų organizme susikaupia bėgant metams. Pakankamas vandens vartojimas yra geriausias natūralus būdas, padedantis iš organizmo pašalinti toksinus. Vanduo taip pat padeda mūsų kūne išsaugoti tinkamą drėgmės lygį, o tai turi tiesioginės įtakos sveikos odos išsaugojimui.
Per dieną išgerkite bent aštuonias stiklines vandens. O pirmąją stiklinę vandens išgerti turėtumėte vos tik prabudus ryte, prieš išgeriant rytinės kavos ar arbatos. Tuo tarpu, jei vandens gerti nemėgstate, į jį galite įmaišyti šiek tiek citrinos sulčių arba medaus. Be to, nepamirškite vartoti maisto, kuriame yra daug vandens, pvz., melionų, agurkų ir žalių lapinių daržovių.
Želatinos vartojimas

Želatina gerina odos būklę ir plaukų bei nagų augimą. Ji turi teigiamos įtakos mūsų sąnariams, padedant jiems atsistatyti. Taip pat želatina stangrina odą, pagerina virškinimą, padeda lengviau atsikratyti celiulito, yra puikus kolageno ir mūsų organizmui svarbių amino rūgščių šaltinis. Egzistuoja nuomonė, kad želatinos turinčio maisto atsisakymas paskatino celiulito atvejų padidėjimą, kadangi mūsų organizme trūksta sveikiems jungiamiesiems audiniams reikalingų statybinių medžiagų. Kaip bebūtų, tai yra dar viena priemonė, kurią galima išbandyti bandant atsikratyti celiulito.
Omega-3 ir vitaminas D

Sakoma, kad netinkamų riebalų vartojimas gali sutrikdyti sočiųjų rūgščių pusiausvyrą, tokiu būdu neigiamai paveikiant mūsų odą ir jos audinius. Atlikti tyrimai parodė, kad pakankamas omega-3 sočiųjų rūgščių ir riebalus „tirpdančių“ vitaminų vartojimas laikui bėgant gali padėti sumažinti celiulitą. Omega-3 sočiųjų rūgščių ir vitamino D dėka subalansuosite hormonus ir paskatinsite medžiagų apykaitą. Taip pat šios medžiagos pagerina kolageno gamybą ir sumažina uždegimus – tai turi tiesioginės įtakos celiulito mažinimui. Geriausias omega-3 ir vitamino D šaltinis yra menkės kepenų aliejus. Nakvišų aliejus taip pat yra puikus pasirinkimas – ypač moterims. Be to, nepamirškite pabūti saulėje (tai padės jūsų organizmui natūraliu būdu pagaminti daugiau vitamino D) ir vartoti daug omega-3 sočiųjų rūgščių turinčių sveikų maisto produktų, tokių kaip lašiša, rūkyta silkė, skumbrė ir tunas.
Detoksikacinė vonia

Detoksikacinės vonios yra puiki priemonė, padedanti efektyviau pašalinti kenksmingus toksinus, kurie kaupiasi riebalų ląstelėse. Žinoma, toksinų atsikratymas padeda sumažinti ir celiulitą. Be to, detoksikacinė vonia labai atpalaiduoja ir nuramina.
Karštai ir atpalaiduojančiai detoksikacinei voniai reikės ¼ puodelio magnio (epsom) druskos, ¼ puodelio kepimo sodos, ¼ puodelio jūros druskos ir 1/3 puodelio obuolių sidro acto. Detoksikacine vonia pasimėgaukite bent 30 min. Tokiu būdu save palepinti galite vieną ar du kartus per savaitę.
Neišsigąskite, jei po detoksikacinės vonios jausitės šiek tiek pavargusios. Tai yra normali reakcija (detoksikacijos metu visi kenksmingi toksinai per odos poras pasišalina iš jūsų organizmo). Dėl šios priežasties vonioje gulėti nerekomenduoja, jei namuose esate vieni arba tik pradedate savo dieną.
Natūralus odos drėkinimas

Vos tik pasinaudosite detoksikacine vonia, nepulkite ant savo odos tepti įvairių komercinių grožio priežiūros priemonių, kurių sudėtyje gali būti kenksmingų medžiagų. Jei norite apsaugoti savo odą ir tinkamai ją sudrėkinti, į pagalbą pasitelkite natūralias priemones. Paprasčiausias kokosų aliejus gali pasitarnauti kaip natūralus ir efektyvus odos drėkiklis.
Hormonų subalansavimas

Daugybė medikų sutinka, kad hormonų disbalansas turi didelės įtakos celiulito formavimuisi (tai viena iš priežasčių, kodėl nuo celiulito dažniausiai kenčia moterys, o ne vyrai), todėl išbandyti hormonų pusiausvyros atstatymą visuomet verta. Net jei pasirodys, kad hormonų disbalansas jūsų atveju neturėjo įtakos celiulito susidarymui, tai bet kuriuo atveju pagerins jūsų bendrą sveikatos būklę.
Žalioji arbata

Galingi žaliojoje arbatoje esantys antioksidantai (katechinai) efektyviai kovoja su laisvaisiais radikalais ir padeda iš organizmo pašalinti toksinus. Žalioji arbata taip pat padeda deginti riebalus (tarp kurių yra ir celiulitą formuojantys riebalai), panaudojant juos kaip energiją. Dėl šių priežasčių žalioji arbata tampa puikia natūralia anticeliulitine priemone. Todėl pasistenkite kasdien žaliosios arbatos išgerti bent 3-4 puodelius.
Kokosų aliejus

Kokosų aliejus yra viena iš universaliausių natūralių priemonių, padedančių mūsų sveikatai ir grožiui. Būtų sunku rasti bent vieną sveikatos problemą, kuriai spręsti nebūtų galima pasitelkti kokosų aliejaus. Ne išimtis ir celiulito naikinimas.
Jei kokosų aliejų norite vartoti iš vidaus, tris kartus per dieną suvartokite 1-2 valgomuosius šaukštus natūralaus kokosų aliejaus. Tuo tarpu išoriniam naudojimui kokosų aliejų galite sumaišyti su greipfrutų eteriniu aliejumi, gautu mišiniu 3-5 min. trinant celiulito pažeistą kūno vietą (šią procedūrą galite atlikti po detoksikacinės vonios arba sauso odos šveitimo ir dušo). Kokosų aliejus padeda sudrėkinti odą, o greipfrutų eterinis aliejus, pasižymintis stipriomis priešuždegiminėmis savybėmis (sudėtyje yra bromelaino), padeda suardyti celiulitą.
Aerobiniai ir neaerobiniai pratimai

Celiulitą galite įsivaizduoti kaip riebalų sankaupas, todėl atsikratant riebalų – sumažinamas ir celiulitas. Tam galite deginti riebalus (atlikti aerobinius pratimus) arba auginti ir stiprinti raumenis (atlikti neaerobinius pratimus). Žinoma, jei norite efektyviausiai kovoti su celiulitu, turėtumėte sportuoti visapusiškai – tiek atliekant kardio pratimus, tiek ir stiprinant raumenis. Visa tai padės ne tik atsikratyti celiulito, tačiau taip pat padailins ir jūsų kūno linijas.
Sportuokite bent 3 kartus per savaitę po 40 min. Kokius fizinius pratimus pasirinksite, priklauso tik nuo jūsų lūkesčių, tačiau kardio pratimus geriausią atlikti ryte, nepusryčiavus – tokiu atveju organizmas energiją gaus degindamas riebalus, o ne suvartotą maistą. Be to, likus valandai iki treniruotės galite išgerti žaliosios arbatos (arba kajeno pipirų), kuri yra puikus riebalų degintojas ir papildomos energijos užtaisas.
Tuo tarpu, jei norite tvirtesnių raumenų, reikėtų sportuoti kompleksiškiau, nepamirštant ir treniruočių su svoriais (tai efektyviausias būdas padidinti ir sustiprinti raumenis). Svorių kilnojimas taip pat padeda sudeginti daug riebalinės kūno masės, todėl techniškai, tai yra aerobinės ir neaerobinės treniruotės mišinys. Jei sportuosite reguliariai, celiulito atsikratyti bus kur kas lengviau.
Visos šios natūralios anticeliulitinės priemonės padeda lengviau ir efektyviau atsikratyti celiulito, todėl jei ilgai svarstėte, kaip atsikratyti celiulito namuose, neinvestuojant daug pinigų, laiko ir pastangų – nuo šiol celiulito gydymas turėtų tapti gerokai paprastesnis.