Po sunkios ir varginančios darbo dienos dauguma žmonių gali pagalvoti tik apie jaukius namus ir ramų poilsį. Tačiau vieta, kurioje jūs ruošiatės atsipalaiduoti, taip pat gali būti susijusi su įvairiais nepatogumais, dėl kurių jūsų oda išsausėja ir tampa sudirgusi.

Kai kalba pakrypsta apie namuose esančius odos dirgiklius, jų sąrašas yra tiesiog begalinis. Tarp jų yra valymui skirtos priemonės, oro gaivikliai, skalbikliai ir daugybė kitų. Visi šie produktai pašalina iš odos vandenį ir riebalus, tokiu būdu sukeliant odos išsausėjimą ir niežulį. Kai kuriais atvejais sausos odos problema gali progresuoti ir nulemti tokias odos ligas kaip egzema ir dermatitas.

Norint apsisaugoti nuo įvairių aplinkos dirgiklių ir pagerinti savo rankų odos būklę, išbandykite šiuos praktiškus patarimus.

Pirštinės

Turbūt jau esate girdėjusios, kad norint paslaptyje išlaikyti savo tikrąjį amžių, turėtumėte pasirūpinti tinkama rankų priežiūra. Tai reiškia, kad reikėtų apsaugoti jas nuo cheminių priemonių ir kitų pašalinių neigiamų aplinkos veiksnių, dirginančių ir sausinančių rankų odą.

Norėdamos odą išsaugoti švelnia ir lygia, atlikdamos įvairias buitines užduotis, kurių metu naudojamos cheminės valymo priemonės, dėvėkite latekso neturinčias apsaugines pirštines. Tuo tarpu, kai prasideda šaltesni orai, lauke dėvėkite odos nedirginančias ir ją nuo šalčio bei vėjo apsaugančias pirštines.

Paplaukiojus baseine – dušas ir odos drėkiklis

Viena iš priežasčių, kodėl mūsų oda gali būti sausa ir jautri – tai reguliarus plaukiojimas baseine, kuriame yra choloro. Tokiu atveju geriausia apsaugine priemone tampa švarus vanduo. Vos tik išlipate iš baseino, palyskite po dušu ir kūno odą nuplaukite su švelnia ir natūralia dušo želė. Tuomet sudrėkinkite odą drėkikliu, kurio sudėtyje yra glicerino. Glicerinas padės efektyviau odoje išlaikyti drėgmę, apsaugant ją nuo išsausėjimo.

Žuvų ir sėmenų aliejus

Jei jūsų oda yra sausa, neabejotinai žinote, kad amžius, aplinka ir netgi metų laikas tiesiogiai paveikia odos būklę. Tačiau ar žinote, kad žuvų ir sėmenų aliejus, turintis mūsų organizmui būtinų sočiųjų rūgščių, gali išsaugoti tinkamą odos drėgnumą, užkertant kelią neigiamų aplinkos veiksnių įtakai? Taigi, žuvų ir sėmenų aliejų galite įtraukti į savo kasdienės mitybos racioną.

Vazelinas

Jautriai odai, kurią lengvai sudirgina įvairios cheminės medžiagos, geriausia apsauga gali tapti labai elementari priemonė – tai vazelinas. Kai kenksmingos cheminės medžiagos paliečia odą, pažeidžiamas odos apsauginis barjeras. Tuo tarpu, jei ant jau sudirgintos odos užtepate nenatūralų drėkiklį, odai sukeliate dar didesnį stresą – ją ima deginti, niežėti, atsiranda paraudimai ir kt.

Kadangi vazelinas yra sudarytas tik iš vieno ingrediento, jis yra labai švelnus ir nedirgina odos. Būtent dėl šios priežasties vazelinas gali būti naudojamas visai kūno odai – nuo lūpų, iki rankų ir kojų.

Grazios rankos
Savo rankų odos būklę galima pagerinti įvairiomis nesudėtingomis priemonėmis.

Avižos

Jei buitinės cheminės priemonės sudirgino jūsų rankų odą, pasitelkite paprasčiausią ir natūraliausią priemonę – avižas. Avižos ištisus amžius buvo naudojamos gydant sausą odą, tačiau tik visai neseniai atlikti tyrimai parodė, kas sumažina odos niežėjimą – tai avižose esantys avenantramidai, kurie mažina uždegimą ir paraudimą.

O tam, kad avižos galėtų dar efektyviau išgydyti pažeistą odą, pasitelkite avižų voneles. Avižas sumalkite „blenderiu“ arba virtuviniu kombainu ir bėgant vandeniui palengva berkite į užkimštą kriauklę. Tuomet tokiame vandenyje rankas pamirkykite bent 15 min.

Švari aplinka

Net ir plika akimi mums nepastebimos dulkės gali sukelti odos uždegimą, paraudimą, niežulį ir išsausėjimą. Kad nuo to apsisaugotumėte, namuose reguliariai valykite dulkes, siurbkite grindis (taip pat valykite jas su vandeniu arba naudokite šlapio valymo siurblį), skalbkite patalynę, valykite minkštų baldų paviršius ir kt.

Rankas dezinfekuojanti priemonė

Šiomis dienomis rankas dezinfekuojanti ir drėkinanti priemonė turėtų visuomet būti kartu su mumis – tiek keliaujant į darbą, parduotuvę ar gydymo įstaigą. Be to, tokią priemonę galima naudoti ir namuose.

Kai aplink mus kasdien yra daugybė virusų ir bakterijų, galinčių sukelti įvairius susirgimus, rankų dezinfekavimo priemonė yra puikus pagalbininkas. Tačiau reikėtų atsižvelgti į šių priemonių sudedamąsias dalis. Jei nenorite pažeisti ir išsausinti savo rankų odos, rinkitės rankų dezinfekavimo priemones, kurių sudėtyje nėra alkoholio ir kurios pasižymi drėkinamosiomis savybėmis.

Rankų kremas

Niekuomet į lauką neturėtumėte keliauti savo rankų nepatepusios apsauginiu rankų kremu. Šaltis, karštis, lietus, vėjas, kenksmingi ultravioletiniai saulės spinduliai, aplinkos tarša ir kiti neigiami veiksniai tiesiogiai veikia mūsų odą, todėl visuomet naudokite natūralius ir kenksmingų cheminių medžiagų savo sudėtyje neturinčius rankų kremus. Jie apsaugos jūsų rankų odą ir padės jai išlikti tinkamai sudrėkintai.