Dieninio makiažo tikslas dažniausiai yra pabrėžti natūralius veido bruožus, užmaskuojant odos trūkumus ir dėmeles. Dieninis makiažas yra švelnesnis už vakarinį, kadangi natūrali dienos šviesa ryškesnį makiažą dar labiau išryškintų. Jis taip pat turėtų būti ir ilgalaikis, todėl naudinga žinoti keletą dieninio makiažo subtilybių, kurios padeda lengviau pasiekti norimą tikslą.
Rytinė odos priežiūros rutina

Odos valymas. Norint išsaugoti sveiką odą ir ilgalaikį dieninį makiažą, rytą pradėkite nuo veido odos valymo. Tam naudokite švelnius ir natūralius jūsų veido odos tipą atitinkančius valiklius.
- Sukamaisiais judesiais odos valikliu veidą masažuokite apytiksliai 30 sekundžių. Tuomet odą nuplaukite drungnu vandeniu. Minkštu rankšluosčiu švelniai nusausinkite veido odą.
Sudrėkinkite odą. Kad tinkamai savo veido odos paviršių paruoštumėte makiažui, turėtumėte jį sudrėkinti. Galite naudoti tonerį, serumą, paakių kremą arba tiesiog įprastinį veido odos drėkiklį. Drėkinamąsias priemones ant odos turėtumėte užtepti tuomet, kai ji dar šiek tiek drėgna.
- Norint odą apsaugoti nuo išsausėjimo, po kiekvieno prausimo ją sudrėkinkite.
Odą patepkite apsauginiu kremu nuo saulės. Nors tai ypač svarbu vasarą, apsauginį kremą nuo saulės reikėtų naudoti ištisus metus. Pasirinkite tokį kremą, kurio SPF yra bent 15, ir tepkite jį ant savo veido, kaklo ir ausų.
- Apsauginis kremas nuo saulės ir tinkami įpročiai, padedantys apsisaugoti nuo kenksmingų ultravioletinių saulės spindulių, padės sumažinti odos vėžio riziką, taip pat leis išvengti strazdanų atsiradimo ir priešlaikinio senėjimo.
Baziniai dieninio makiažo patarimai

Makiažo bazė. Naudoti makiažo bazę nėra būtina, tačiau ji padės prailginti jūsų makiažo „galiojimą“ – ypač, jei norėsite pasitelkti sudėtingesnius makiažo sprendimus.
- Makiažo bazė padeda makiažui lengviau pasidengti. Ji taip pat užmaskuoja nedideles raukšleles ir „kontroliuoja“ veido odos riebumą.
- Nedidelį kiekį makiažo pagrindo uždėkite ant smiliaus ir švelniai plonu sluoksniu padenkite juo savo veido odą.
Makiažo pagrindas. Naudokite lengvą makiažo pagrindą, kuris yra artimiausias jūsų odos spalvai. Pasitelkite pirštus arba kempinėlę, kad makiažo pagrindą plonu sluoksniu užteptumėte ant veido odos. Kadangi makiažo pagrindas turi bene tokią pačią paskirtį kaip ir makiažo bazė, pastaroji ne visuomet yra būtina.
- Jei jūsų oda yra riebi – naudokite matinį arba neriebų makiažo pagrindą. Tuo tarpu, jei oda sausa, išbandykite drėkinantį ar kreminį makiažo pagrindą, o jei ji labai jautri – naudokite hipoalerginį ir bekvapį makiažo pagrindą.
Konsileris. Tai į makiažo pagrindą panaši makiažo priemonė, tačiau jos pagalba galima dar efektyviau užmaskuoti odos paraudimą, dėmeles ir kitus įvairius trūkumus. Po akimis ir ant visų odos dėmelių užtepkite nedidelį konsilerio kiekį, galiausiai pirštais delikačiai paskirstant užteptą konsilerį.
- Konsilerį taip pat galite naudoti tam, kad savo veidui suteiktumėte ryškesnius kontūrus, patepant ties nosies tilteliu ir virš antakių. Konsilerį paskirstykite pirštais.
- Renkantis konsilerį atsižvelkite į tuos pačius veiksnius, kurie svarbūs renkantis ir makiažo pagrindą, ir pasistenkite, kad konsilerio spalva sutaptų su jūsų makiažo pagrindo spalva. Jei norite pašviesinti paakių zoną, galite panaudoti konsilerį, kuris yra iki dviejų kartų šviesesnis nei jūsų odos spalva.
Pudra. Tai dar vienas pasirinktinis sprendimas, tačiau jei norite, kad jūsų užteptas makiažo pagrindas ir konsileris tinkamos būklės išliktų visą dieną, kempinėlės arba teptuko pagalba ant veido odos užtepkite ir ploną pudros sluoksnį – ypač ant tų veido odos vietų, kurios yra riebiausios.
- Biri pudra suteiks makiažui daugiau lengvumo. Tuo tarpu presuota pudra yra sunkesnė, labiau užmaskuojanti ir ypač tinkanti, jei jūsų oda yra riebi.
- Jei norite natūralesnės išvaizdos, nenaudodamos makiažo pagrindo plonu sluoksniu savo veido odą galite padengti pudra.
Skaistalai. Kai atliksite minėtus veiksmus, būsite tinkamai pasiruošusios. Tačiau jei norite paryškinti savo žandus ir lūpas, taip pat pabrėžiant ir akis – visą tai galite padaryti pasitelkusios šiek tiek įprastinės kosmetikos priemonių. Teptuko pagalba galite švelniai skaistalais patepti savo skruostikaulius.
- Šviesesnei odai galite pasitelkti šviesiai rožinį, persikinį ar slyvinį atspalvį.
- Vidutinio šviesumo odai naudokite violetinį ar abrikosinį atspalvį.
- Tamsiai odai galima naudoti razinų, plytų ar mandarinų atspalvį.
Lūpdažiai. Dienos makiažui nėra privaloma rinktis natūraliai blizgę ar „skaidrią“ spalvą. Jei norite šiek tiek ryškesnio makiažo, pasitelkite kreminį lūpdažį, nenaudojant lūpų pieštuko. Užtepus lūpdažį, pirštais jį paskirstykite.
- Dienos makiažui skirtas lūpdažis turėtų atitikti jūsų natūralią lūpų spalvą, tačiau pasižymėti šiek tiek didesniu ryškumu. Jei dvejojate, visuomet galite rinktis švelniai rožinį atspalvį.
Blakstienų tušas. Jei norite šiek tiek pabrėžti savo akis, blakstienų tušu galite paryškinti viršutines ir apatines blakstienas. Pradedant viršutinėmis blakstienomis, tušo šepetėliu braukite nuo blakstienų šaknų judant link blakstienų galiukų. Kol pirmasis blakstienų tušo sluoksnis dar drėgnas, procedūrą pakartokite, o tuomet tą patį atlikite ir apatinėms blakstienoms.
- Jei norite, kad jūsų akys būtų ryškesnės ir labiau pastebimos, pabandykite juodą blakstienų tušą – nebent jūsų oda yra labai blyški, tuomet reikėtų pasitelkti rudą blakstienų tušą.
- Jei taip pat naudosite ir akių šešėlius bei pieštuką, blakstienų tušą naudokite paskiausiai.
Akių makiažas

Akių vokų šešėlių pagrindas. Naudoti daug akims skirtų makiažo priemonių dienos metu tikrai nėra būtina, tačiau jei vis dėlto norite akis paryškinti, akių vokų šešėlių pagrindas padės ilgiau išsaugoti jūsų akių makiažą.
- Užtepkite kreminį akių vokų šešėlių pagrindą arba odos spalvos akių šešėlį ant viso akių voko – pradedant nuo akių voko apačios ir judant link antakių linijos.
Akių šešėlis. Užtepkite ploną sluoksnį šviesiai purpurinio ar rudo atspalvio akių šešėlio ant akių vokų – pradedant nuo vidinio kampučio ir judant link vidurio. Jei norite, kad akys atrodytų gilesnės, vidutinio ryškumo rudą akių šešėlį tepkite ties viršutinio voko linija ir ties voko išorinės dalies kampučiu. Panaudokite švarų teptuką, kad sulietumėte šias spalvas.
- Tą patį galite padaryti ir ties apatinių blakstienų linija.
Akių pieštukas. Kad paryškintumėte akių formą, plona linija rudu akių pieštuku apveskite viršutinę blakstienų liniją. Ties išoriniais akių kampučiais liniją galite šiek tiek pratęsti link smilkinių – tuomet jūsų akys atrodys didesnės.
- Kai panaudosite akių šešėlius ir akių pieštuką, taip pat ant viršutinių ir apatinių blakstienų galite užtepti blakstienų tušo.
Antakiai. Dieniniam makiažui pasirinkite ploną pieštuką, kuriuo šiek tiek akių šešėlio užteptumėte ant antakių. Pasistenkite rasti akių šešėlį, kuris atitinka jūsų natūralią plaukų spalvą.