Norėtumėte, kad jūsų nagai būtų gražūs, tačiau jums trūksta laiko (arba pinigų) manikiūrui grožio salone? Nesijaudinkite, tai ne problema! Grožio saloną galite turėti ir savo namuose, vos per keletą minučių pasirūpindamos savo nagais. Grožio specialistai pataria nagus prižiūrėti kiekvieną dieną, tokiu būdu apsaugant juos nuo pažeidimo, lūžinėjimo ir pakitusios spalvos (ypač, jei rūkote). Taigi, pateikiame kelis patarimus, kurie jūsų nagų priežiūrą pavers efektyvesne.

Bazinė nagų priežiūra

Galbūt mėgstate, kai jūsų nagai atrodo natūraliai? Gal dažnai juos dažote viena ir ta pačia spalva? O gal nevengiate kaskart nagų derinti prie savo naujos ir reguliariai besikeičiančios aprangos? Kad ir kaip bebūtų, labai svarbu tinkamai pasirūpinti savo nagais – bent jau pasitelkiant bazinius nagų priežiūros veiksmus. Šie patarimai puikiai pritaikomi namų sąlygomis, todėl jums nebus būtina keliauti į grožio saloną.

Nagu lakavimas
Svarbu žinoti pagrindinius nagų priežiūros žingsnius.
 • Nagų drėkinimas: kaskart nusiplovus rankas turėtumėte jas patepti drėkinamuoju kremu. Tai apsaugos jūsų odą nuo išsausėjimo ir taip pat sudrėkins nagus, padedant jiems augti sveikiems ir stipriems. Reguliarus nagų drėkinimas taipogi paruoš juos šaltajam metų laikui, kuomet nagai dažnai dirginami pirštinėmis ir karštu vandeniu. Tuo tarpu vasarą nagus reikėtų apsaugoti nuo saulės ir chloruoto baseino vandens.
 • Nagų dildinimas: nenaudokite nagų žirklių – nebent jūsų nagai yra pernelyg ilgi ir jūs norite juos patrumpinti iki pirštų galiukų. Priešingu atveju patariama naudoti nagų dildę, kad šiek tiek patrumpintumėte nagus ir padailintumėte jų formą. Tai padės apsaugoti juos nuo lūžinėjimo ir netinkamo nukirpimo.
 • Pasiruošimas: prieš nulakuojant nagus labai svarbu pasitelkti nagų lako pagrindą (jis yra permatomas). Jei praleisite šį žingsnį, jūsų nagai bus sausi, gelsvi ir nusilpę. Taip yra todėl, kad lake esančios sudedamosios dalys neleidžia nagams „kvėpuoti“. Nagų lako pagrindą galima rasti bet kurioje grožio prekių parduotuvėje. Šių priemonių sudėtyje neretai būna alavijų, kalcio ir vitamino E. Pasitelkus nagų lako pagrindą nagų lakavimas taip pat taps lengvesnis, kadangi nagų paviršius bus lygesnis.
 • Priežiūra: nekarpykite nagų odelių, kadangi tai gali sukelti užkrėtimą. Kur kas geriau naudoti aliejus ar specialius kremus, kurie padeda suminkštinti odeles, jas lengvai ir saugiai pašalinant. Tuomet tereikės švelniai pastumti jas manikiūro lazdele.
 • Atsargumas: kur kas dažniau ieškoma veido ar plaukų kaukių nei nagų priežiūros priemonių. Tačiau nagams reikėtų skirti ne ką mažiau dėmesio. Reguliariai masažiniais sukamaisiais judesiai tepkite nagus vazelinu. Tuo tarpu rankas patepus kremu, miegoti galite su žieminėmis pirštinėmis. Prabudusios ryte matysite akivaizdžius pokyčius. Jūsų rankų oda bus švelni, o nagai – gražūs.

Daugiau gražiems nagams skirtų patarimų

Nagu prieziura
Egzistuoja daugybė veiksmų, kuriuos galima pasitelkti užtikrinant efektyvią nagų priežiūrą.
 • Nusiplovus rankas labai gerai jas nusausinkite – ypač nagus. Tuomet jie nebus minkšti.
 • Nagus dildinkite bent kartą per savaitę. Tai leis jiems būti stipriems ir apsaugos nuo lūžinėjimo.
 • Drėkinančią emulsiją savo rankoms naudokite bent dukart per dieną – nepamirškite kruopščiai patepti ir nagus. Tuomet jie bus sveiki ir gražūs.
 • Jei nagai yra gelsvi dėl pernelyg dažno ir gausaus nagų lako naudojimo ar dažno rūkymo, įtrinkite juos baltuoju actu.
 • Nagų laką ir lako nuėmėją naudokite saikingai. Kai pašalinsite laką, palaukite bent vieną dieną, kol vėl juo nulakuosite savo nagus. Naudokite nagų lako nuėmėjus, kurių sudėtyje nėra acetono. Tuomet nepažeisite nei savo nagų, nei rankų odos.
 • Jei jums nepavyksta reguliariai ir tinkamai pasirūpinti savo ilgais nagais, kur kas geriau juos patrumpinti iki pirštų galiukų.
 • Jei atliekate buitinius darbus, apsaugokite savo rankas pirštinėmis. Tai ypač svarbu, jei naudojate chemines valymo priemones.
 • Vartokite vitaminą A – jis padės augti sveikiems ir stipriems nagams. Daug vitamino A yra daugelyje vaisių ir daržovių.
 • Niekuomet nekramtykite nagų ir nelaikykite jų burnoje. Jei esate nervinga ar susikrimtusi, čiulpkite saldainį ar kramtykite gumą. Seilės suminkština nagus, todėl jie lengviau lūžta (jau nekalbant apie jų kramtymą).
 • Nenaudokite nagų kaip įrankio (ta pati taisyklė galioja ir dantims). Tai reiškia, kad jais nereikėtų atidarinėti stiklainių ar skardinių, krapštyti pridžiūvusius nešvarumus ar valyti plyšius.
 • Į nagų laką galite įlašinti iš kelių česnako skiltelių išspaustų sulčių. Tai sustiprins jūsų nagus. Jūs taip pat galite sutraiškyti keletą skiltelių ir uždėti jas ant savo nagų, paliekant kelioms minutėms. Kita alternatyva – 20 nagus palaikyti asiūklių arbatoje.
 • Jei norite, kad nagų lakas išliktų ilgiau, prieš pradedant lakuoti nagus palaikykite rankas dubenėlyje su baltuoju actu.