Norite turėti sveikus plaukus? Tuomet jums nepakaks tik grožio priežiūros priemonių ir tinkamai suformuotos kasdienės plaukų priežiūros rutinos. Sveiki plaukai taip pat yra neatsiejami ir nuo kasdien vartojamų maisto produktų.

Lašiša – spindintiems plaukams

Žuvis, tokia kaip lašiša, sardinės ir skumbrė, turi daug mūsų plaukams reikalingų omega-3 sočiųjų rūgščių. Šių rūgščių mūsų organizmas pagaminti negali, todėl turime jų gauti su maistu arba maisto papildais. Omega-3 sočiosios rūgštys padeda apsisaugoti nuo įvairių ligų, tačiau jos taip pat reikalingos ir plaukų augimui, padedant jiems būti spindintiems ir puresniems.

Graikiškas jogurtas – geresniam plaukų augimui

Graikiškame jogurte yra daug baltymų, kurie yra statybinės plaukų augimui reikalingos medžiagos. Jame taip pat yra vitamino B5 (pantoteno rūgšties), padedančio pagerinti kraujotaką, kuri turi tiesioginės įtakos galvos odos būklei ir plaukų augimui. Be to, pantoteno rūgštis gali padėti sustiprinti plaukus ir apsaugoti juos nuo slinkimo. Pastarąjį ingredientą dažnai galite pastebėti įvairių plaukų ir odos priežiūros produktų sudėtyje.

Špinatai – stipresniems plaukams

Kaip ir daugelyje kitų tamsiai žalių lapinių daržovių, špinatuose yra daugybė naudingų medžiagų, tarp kurių – vitaminas A, geležis, beta karotinas, folio rūgštis ir vitaminas C. Visos šios medžiagos padeda išsaugoti sveiką galvos odą ir plaukus. Be to, jų dėka mūsų plaukai būna tinkamai sudrėkinti, todėl nelūžinėja. Taip pat kartu galite vartoti ir lapinius kale kopūstus.

Gvajava – apsaugai nuo lūžinėjančių plaukų galiukų

Šiame tropiniame vaisiuje yra daug vitamino C. Jis apsaugo plaukus nuo lūžinėjimo. Viename puodelyje gvajavos yra net 377 miligramai vitamino C. Tai keturis kartus daugiau nei rekomenduojama dienos norma.

Avižos – apsaugai nuo plaukų slinkimo

Plaukų slinkimui didelės įtakos turi geležies trūkumas. Tačiau mūsų organizmą šiomis svarbiomis medžiagomis papildyti yra labai nesudėtinga – daug geležies yra avižiniuose dribsniuose, kruopose, makaronuose, sojų pupelėse, lęšiuose ir kituose produktuose. Be to, geležies galime gauti ir vartodami jautieną (ypač daug geležies yra kepenėlėse). Nereikėtų pamiršti ir jūros gėrybių bei lapinių daržovių.

Maisto produktai sveikiems plaukams
Sveikiems ir žvilgantiems plaukams būtina sveika bei subalansuota mityba.

Liesa paukštiena – storesniems plaukams

Jei organizmas negauna pakankamai baltymų, plaukų augimas gerokai sulėtėja, kol galiausiai seni plaukai nuslenka ir likusieji tampa retesni. Jei norite daug baltymų gauti vartodami mėsą, tuomet rinkitės tą, kuri yra liesesnė, pvz., vištieną arba kalakutieną.

Saldžiosios bulvės – kovai su nušiurusiais plaukais

Jūsų plaukai išsausėjo ir prarado savo žvilgesį? Saldžiosiose bulvėse yra daug mums reikalingų antioksidantų – beta karotino. Mūsų organizmas beta karotiną paverčia vitaminu A. Tai padeda plaukus apsaugoti nuo išsausėjimo ir nušiurimo. Be to, beta karotinas pagerina ir galvos odoje esančių riebalinių liaukų veiklą, todėl pagaminamas sebumas apsaugo plaukus nuo išsausėjimo. Beta karotino galima rasti ir įvairiose oranžinėse daržovėse bei vaisiuose, pvz., morkose, moliūguose, manguose ir kt.

Cinamonas – geresnei kraujotakai

Užberkite cinamono ant avižinių dribsnių, skrebučio ar įpilkite jį į kavą. Jis pagerina kraujotaką, todėl į plaukų folikulus lengviau patenka deguonis ir maistingosios medžiagos.

Kiaušiniai – plaukų augimui

Vartojant kiaušinius mūsų organizmas gauna baltymų ir geležies. Kiaušiniuose yra daug vitamino B (biotino), kuris skatina plaukų augimą. Tuo tarpu, jei organizme šių vitaminų trūksta, gali prasidėti plaukų slinkimas. Biotinas taip pat padeda sustiprinti nagus.

Austrės – pilnesniems ir puresniems plaukams

Austrėse yra daug cinko. Kai mūsų kasdienėje mityboje trūksta cinko, prasideda plaukų slinkimas – net ir blakstienų. Už plaukų augimą atsakingoms ląstelėms būtinas cinkas. Cinko galite rasti jautienoje, krabuose, omaruose, avižiniuose dribsniuose ir kituose maisto produktuose.