Mūsų odos priežiūros rutina ir gyvenimo būdas yra pagrindiniai veiksniai, lemiantys odos būklę. Tokie veiksniai kaip stresas, miego trūkumas, nepilnavertė mityba, ultravioletiniai saulės spinduliai, dažnas rūkymas ir alkoholio vartojimas gali pažeisti mūsų odą ir gerokai apsunkinti pagrindinio tikslo siekimą. Todėl jei norime, kad mūsų oda būtų nepriekaištingos būklės, svarbu ne tik propaguoti sveiką gyvenseną ir suformuoti tinkamą grožio priežiūros rutiną, tačiau taip pat nepamiršti ir natūralių sprendimų, kurie yra labai paprasti ir efektyvūs.

Citrina

Citrina
Citrina – viena iš pačių efektyviausių natūralių odos priežiūros priemonių.

Citrina yra vienas iš geriausių natūralių produktų, kuriuos galite naudoti siekiant turėti švarią odą. Citrinos rūgštis padeda pašalinti negyvas odos ląsteles, o vitaminas C šalina tamsias odos dėmeles, pagerinant ląstelių atsinaujinimo procesą. Citrinos taip pat pasižymi ir blukinančiomis savybėmis, kurios padeda pagerinti bendrą odos būklę.

 • Ant veido ir kaklo odos užtepkite šviežiai išspaustų citrinos sulčių. Luktelkite 10 min. ir nuplaukite veidą drungnu vandeniu. Tuomet odą patrinkite agurko griežinėliais tam, kad ją suminkštintumėte ir sudrėkintumėte. Šią procedūrą atlikite kasdien arba kas antrą dieną.
 • Kitas sprendimas – vieną antrąją išspaustų citrinos sulčių sumaišyti su 1-2 dideliais šaukštais medaus. Šį mišinį užtepkite ant veido, palikite 15-20 min., o tuomet nuplaukite.
 • Norėdamos nušveisti odą, sumaišykite po 2 arbatinius šaukštelius citrinos sulčių ir cukraus. Gautą mišinį sukamaisiais judesiais užtepkite ant veido, kaklo ir rankų odos. Palaukite 10 min., o tuomet visą tai nuplaukite su drungnu vandeniu. Jei procedūrą kartosite kartą per savaitę, galėsite džiaugtis švytinčia oda.

Medus

Medus
Medus – natūralus antibakterinių savybių turintis drėkiklis.

Jei norite, kad jūsų oda būtų švari ir sveika, turite pasirūpinti, kad ji visuomet būtų tinkamai sudrėkinta. Medus yra puikus natūralus drėkiklis, taip pat turintis ir antibakterinių savybių, padedančių pašalinti infekcijas.

 • Užtepkite medų tiesiai ant savo odos. Leiskite, kad metus uždžiūtų, o tuomet nuplaukite jį su drungnu vandeniu. Vanduo, esantis meduje, efektyviai sudrėkins odą, paverčiant ją minkštesne ir elastingesne. Atlikite procedūrą kasdien arba kas antrą dieną.
 • Taip pat galite du arbatinius šaukštelius pieno sumaišyti su arbatiniu šaukšteliu medaus. Tuomet į mišinį įdėkite vieną arbatinį šaukštelį miltų ir visą tai sumaišykite. Užtepkite ant veido ir palikite 20 minučių. Galiausiai nuplaukite šiltu vandeniu. Šią veido kaukę galite naudoti kartą per savaitę.

Kepimo soda

Kepimo soda
Kepimo soda – odos pH lygį subalansuoti padedanti priemonė, turinti antiseptinių savybių.

Kepimo soda subalansuoja odos pH lygį, o tai yra labai svarbu, norint išsaugoti švarią odą. Be to, tai yra švelnus antiseptikas, kuris pasižymi ir priešuždegiminėmis savybėmis, padedančiomis lengviau spręsti tokias odos problemas kaip aknė, inkštirai ir odos dėmelės. Kepimo soda taip pat pasitarnauja ir kaip puikus odos šveitiklis, pašalinantis nešvarumus ir negyvos odos ląsteles.

 • Vieną arbatinį šaukštelį kepimo sodos sumaišykite su vienu arbatiniu šaukšteliu vandens arba citrinos sulčių. Nuvalykite savo veidą ir gautą mišinį švelniai užtepkite ant odos. Galiausiai nuplaukite veido odą drungnu vandeniu ir nusausinkite ją švariu rankšluosčiu. Procedūrą galite atlikti du arba tris kartus per savaitę.
 • Kaip alternatyvą, galite sumaišyti ir po vieną arbatinį šaukštelį kepino sodos bei medaus. Šį mišinį užtepkite ant drėgnos odos ir minutę laiko ją švelniai masažuokite. Tuomet veido odą gerai nuplaukite drungnu vandeniu ir apšlakstykite šaltu – tai padės užverti odos poras. Procedūrą atlikite kartą per savaitę.

Agurkai

Agurkai
Agurkai padeda sudrėkinti ir atgaivinti mūsų odą bei atstatyti jos tinkamą būklę.

Agurkai pasižymi drėkinančiomis, atgaivinančiomis ir kraujavimą sulaikančiomis savybėmis. Jie gali pagerinti bendrą odos būklę, pašalinti negyvas ir atstatyti pažeistas odos ląsteles bei suteikti sveiką žvilgesį.

 • Plonais griežinėliais supjaustykite šviežią agurką ir švelniai patrinkite juo visą veido odą. Palikite per naktį, o ryte veidą nuplaukite šiltu vandeniu. Šį grožio priežiūros ritualą atlikite kasdien prieš einant miegoti.
 • Taip pat galite lygiomis dalimis sumaišyti agurkų ir citrinų sultis, gautą mišinį užtepant ant savo veido odos ir leidžiant jai išdžiūti. Tuomet reikėtų visą tai nuplauti šiltu vandeniu. Procedūrą galite atlikti kiekvieną dieną.

Graikiški riešutai

Graikiski riesutai
Graikiški riešutai padeda atstatyti odos ląsteles, paverčia odą šviesesne ir pašalina odos nešvarumus.

Graikiški riešutai gali pilkšvą, blankią ir sausą odą paversti gražia, šviesia ir sveika. Graikiškuose riešutuose yra antioksidantų, kurie padeda atstatyti odos ląsteles ir paversti ją šviesesne. Miltelių pavidalu graikiški riešutai gali būti naudojami kaip natūralus veido pilingas (veido šveitiklis), pašalinantis odos nešvarumus, kurių įprastiniai veido odos valikliai negali panaikinti.

 • Du arbatinius šaukštelius graikiškų riešutų miltelių sumaišykite su dviem dideliais šauktais natūralaus jogurto. Šio mišinio konsistencija taps panaši į pastą. Užtepkite gautą pastą ant veido ir kaklo odos. Kai ji išdžius, nušveiskite ją nuo odos ir nuplaukite drungnu vandeniu. Šią natūralią veido kaukę galite pasitelkti kartą per savaitę.
 • Tris graikiškus riešutus nakčiai palikite mirkti vandenyje. Ryte įmaišykite vieną arbatinį šaukštelį rožių vandens, kad gautumėte pastos konsistencijos mišinį. Užtepkite pastą ant veido ir luktelkite vieną valandą. Tuomet nuplaukite su drungnu vandeniu. Procedūrą atlikite vieną kartą per savaitę.
 • Jūs taip pat kas rytą galite suvalgyti du arba tris graikiškus riešutus su stikline pieno.