Ne paslaptis, kad vėjas ir sausas oras gali neigiamai paveikti mūsų odą. Ir net jei mūsų oda įprastai būna riebesnė, žiemos metu ji gali labai greitai išsausėti. Todėl norint su tuo efektyviau kovoti, reikėtų žinoti, kaip atgaivinti veido odą, pasitelkiant pačius natūraliausius sprendimus.

Nuolatinis veido kaukių pirkimas gali būti pakankamai brangus malonumas, todėl niekuomet nereikėtų pamiršti to, kas atkeliauja tiesiai iš gamtos ir yra lengvai prieinama kiekvienai iš mūsų. Galime pasitelkti daugybę natūralių receptų iš ciberžolių, kokosų aliejaus, chia sėklų ir kitų organiškų produktų. Taigi, jei jau seniai ieškote natūralios veido kaukės sausai odai ar tiesiog norite apsaugoti savo odą nuo neigiamų aplinkos veiksnių, tokiu būdu ją atgaivinant ir atjauninant, nepamirškite šių natūralių veido kaukių receptų.

Šviesinanti ciberžolių ir citrinų veido kaukė

Ciberzoles ir citrinu kauke

Jei norite šviesios ir spindinčios veido odos, ši kaukė yra sukurta būtent jums. Tereikia vos keturių ingredientų, kurie šią veido kaukę paverčia puikiu natūraliu veido odos šveitikliu ir pagalbine ateinančiai vasarai odą paruošiančia priemone.

VEIDO KAUKĖS INGREDIENTAI: 3 valgomieji šauktai sumaltų avižų, 1 valgomasis šaukštas manuka medaus, ½ arbatinio šaukštelio ciberžolių ir šiek tiek šviežiai spaustų citrinos sulčių.

VEIDO KAUKĖS GAMYBA: visus ingredientus gerai sumaišykite dubenėlyje. Ant švarios veido odos užtepkite gautą mišinį. Luktelkite 15-20 min. ir švelniai nuplaukite su šiltu vandeniu. Veido odą gali tekti nuplauti keletą kartų, kol pašalinsite geltoną atspalvį.

Jūros dumblių veido kaukės receptas

Juros dumbliu kauke

Jūs turbūt ne kartą girdėjote apie didelę „žaliųjų“ kokteilių naudą mūsų sveikatai? Tačiau ar esate girdėjusios apie „žaliąsias“ veido kaukes? Šiai kaukei reikės rudadumblių ir japoniškų chlorelių.

VEIDO KAUKĖS INGREDIENTAI: ½ arbatinio šaukštelio rudadumblių miltelių, ½ arbatinio šaukštelio japoniškų chlorelių, 1 valgomasis šaukštas riebaus jogurto (arba 1 valgomasis šauktas alavijų sulčių, arba 2 arbatiniai šaukšteliai odą atgaivinančio aliejaus, pvz., kokosų) ir 1 lašelis odą atgaivinančio eterinio aliejaus, pvz., rožių, jazminų, nerolio, pelargonijų, sandalmedžio, ramunėlių, citrinų, levandų eterinio aliejaus (nėra būtina).

VEIDO KAUKĖS GAMYBA: jei naudosite eterinį aliejų, įlašinkite jį į rudadumblių/japoniškų chlorelių miltelius ir gerai sumaišykite. Tuomet įdėkite jogurtą/alavijų sultis ir dar kartą sumaišykite. Jei prireikia, įpilkite daugiau skysčio, kad pasiektumėte tolygią konsistenciją. Gautą masę užtepkite ant veido ir kaklo (jei pageidaujate) odos. Luktelkite 15-30 min., o tuomet nuplaukite. Galiausiai odą patepkite odos drėkikliu.

„Valgoma“ veido kaukė

Valgoma kauke

Daugybė natūralių veido kaukių skamba kaip tikras gardumynas, tačiau pastaroji tokia yra iš tikrųjų! Jos sudėtyje yra kakavos, medaus, bananų ir kitų ingredientų, kurie padeda odą sudrėkinti, nušveisti ir pašviesinti. Be to, šios veido kaukės likučius galite suvalgyti.

VEIDO KAUKĖS INGREDIENTAI: 2-3 valgomieji šauktai graikiško jogurto, 1 arbatinis šaukštelis kakavos miltelių, 1 arbatinis šaukštelis pasukų, ¼-½ sutrintų bananų, 1 arbatinis šaukštelis medaus ir 1 arbatinis šaukštelis citrinos sulčių (nebūtina). Šių ingredientų pakaks 3-5 veido kaukėms.

VEIDO KAUKĖS GAMYBA: visus ingredientus įdėkite į „blenderį“ arba virtuvinį kombainą ir susmulkinkite/sumaišykite. Veido kaukės konsistencija turėtų būti pakankamai tiršta, kad nenubėgtų nuo veido. Visuomet prieš uždėdami kaukę ant veido patikrinkite ją ant nedidelio odos lopinėlio tam, kad sužinotumėte ar jums nekyla alergija. Jei alergijos nėra, tuomet kaukę užtepkite ant veido ir palaukite 20-30 min. Veido kaukę nuplaukite drungnu vandeniu, šiek tiek pašlakstydami ir šaltu – tai užvers odos poras.

Agurkų veido kaukė

Agurku veido kauke

Agurkus sumalkite su avižomis ir jogurtu – tai padės pagaminti odą nuraminančią ir drėkinančią veido kaukę. Kuomet kaukė džius ant jūsų veido odos, ant akių galite uždėti agurko griežinėlius, kurie dar labiau nuramins ir atpalaiduos.

VEIDO KAUKĖS INGREDIENTAI: ½ agurko, 1 arbatinis šaukštelis natūralaus jogurto ir 2-3 valgomieji šaukštai avižų.

VEIDO KAUKĖS GAMYBA: naudojant virtuvinį kombainą arba „blenderį“ sumalkite agurką ir jogurtą. Mišinys turėtų būti pastos konsistencijos. Maišant, avižas dėkite po vieną šauktą tol, kol pasieksite reikiamą konsistenciją (kaukė neturėtų nuvarvėti nuo veido odos). Avižų kiekis kiekvienu atveju skirsis, atsižvelgiant į agurko dydį, jo sultingumą ir jogurto konsistenciją. Veido kaukę užtepkite ant veido (vengiant akių zonos) ir luktelkite 10-20 min. Tuomet veidą nuplaukite šiltu vandeniu, kartu pasitelkdami sukamuosius masažinius judesius, kad kaukėje esančios avižos galėtų dar efektyviau nušveisti odą.

„Žieminė“ detoksikacinė veido odos kaukė

Ziemine veido odos kauke

Yra daugybė receptų, kuriuos galime pasitelkti savo organizmo valymui (detoksikacijai), tačiau ar ką nors esate girdėjusios apie veido detoksikaciją? Atgaivinkite savo odą su aktyviąja anglimi, cinko oksidu ir baltuoju moliu (kaolinu).

VEIDO KAUKĖS INGREDIENTAI: 1 arbatinis šaukštelis hamamelio, šiek tiek medaus (nebūtina), 1/4 arbatinio šaukštelio cinko oksido, 1/4 arbatinio šaukštelio kalcio karbonato, 1/8 arbatinio šaukštelio aktyviosios anglies ir 2 arbatiniai šaukšteliai baltojo molio.

VEIDO KAUKĖS GAMYBA: į indelį įdėkite hamamelį (ir medų – jei naudosite), įberkite cinko oksidą, kalcio karbonatą ir aktyviąją anglį. Kai konsistencija taps tolygi, įdėkite baltojo molio – po vieną arbatinį šaukštelį, kol konsistencija taps panaši į kreminę pastą. Užtepkite veido kaukę ant odos ir leiskite jai uždžiūti. Apytiksliai po 5 min. galėsite ją nuplauti.

Avokadų veido kaukė

Avokadu veido kauke

Jei jūsų oda yra jautri ar tiesiog ieškote švelnesnės priemonės – išbandykite šį maitinančios ir drėkinančios avokadų veido kaukės receptą.

VEIDO KAUKĖS INGREDIENTAI: 1 avokadas, 2 valgomieji šaukštai medaus, 1/3 – 1/2 puodelio natūralaus jogurto, 1 arbatinis šaukštelis šviežių citrinos sulčių. Šių ingredientų pakaks apytiksliai 4 veido kaukėms.

VEIDO KAUKĖS GAMYBA: sutrinkite ir sumaišykite visus ingredientus. Ant švarios veido odos užtepkite gautą masę. Luktelkite 15 min., o tuomet nuplaukite su drungnu vandeniu.

Kokosų ir medaus veido kaukė

Kokosu ir medaus veido kauke

Jei iki šiol ne kartą buvote naudojusios kokosų aliejų, ar bent kartą pasitelkėte jį natūralios veido kaukės gamybai? Šioje kaukėje yra kokosų aliejaus ir medaus – tai ingredientai, padedantys pagerinti jūsų odos būklę.

VEIDO KAUKĖS INGREDIENTAI: jei šią veido kaukę gaminsite be citrinos sulčių (keli lašai šviežiai spaustų citrinos sulčių gali padėti lengviau sutraukti odos poras), jums reikės 1 valgomojo šaukšto kokosų aliejaus ir 1 valgomojo šaukšto medaus. Tuo tarpu, jei naudosite ir citrinos sultis, jums reikės 1 valgomojo šaukšto kokosų aliejaus, 2 arbatinių šaukštelių medaus ir 1 arbatinio šaukštelio citrinos sulčių.

VEIDO KAUKĖS GAMYBA: maišykite kokosų aliejų ir medų tol, kol konsistencija taps tąsi. Pradžioje ji gali pasirodyti labai tiršta, tačiau kai medus ir kokosų aliejus sušils, pagaminta masė suminkštės ir taps tąsesnė. Kaukę užtepkite ant veido ir luktelkite apytiksliai 15-20 min. Tuomet nuplaukite šiltu vandeniu.

Chia sėklų šveičiamoji veido kaukė

Chia seklu veido kauke

Chia sėklų veido kaukė padeda efektyviai nušveisti, sudrėkinti ir pašviesinti veido odą.

VEIDO KAUKĖS INGREDIENTAI: 1/2 puodelio kokosų aliejaus, 1 valgomasis šauktas citrinos sulčių ir 2 valgomieji šaukštai chia sėklų.

VEIDO KAUKĖS GAMYBA: Sumaišykite kokosų aliejų su citrinos sultimis ir chia sėklomis. Luktelkite keletą minučių tam, kad gauta masė galėtų sutirštėti. Šiek tiek sudrėkinkite savo rankas šiltu vandeniu ir ant savo odos užtepkite chia sėklų šveičiamąją veido kaukę. Palaukite 2 min. Kaukę nuvalykite su šlapiu audiniu, o tuomet veidą nuplaukite drungnu vandeniu.